Ką reikia daryti įvykus odos alerginei ar iritacinei reakcijai?
Ką reikia daryti įvykus odos alerginei ar iritacinei reakcijai?

Pastebime, kad dažnai jautri oda ir dažnai susidurianti su iritacinėmis reakcijomis, yra painiojama su alergiška. Šiame blogo įraše papasakosime, kokie yra šių reakcijų skirtumai ir kaip reikėtų elgtis, susidūrus su nemaloniais odos pojūčiais.

KUO SKIRIASI ALERGINĖ IR IRITACINĖ ODOS REAKCIJA?

 

Jei reakcija alerginė – bėrimų atsiradimui įtakos turi imuninė sistema. Pirmo kontakto metu bėrimų nebūna, tuo metu žmogus sensibilizuojasi – įsijautrina ir pagamina atminties ląstelių, kad kitą kartą susidūrus su tuo pačiu alergenu oda galėtų gintis. Dažnai, jei esate alergiška kažkokiam maistui – jei ta medžiaga naudojame ir kaip ingredientas kosmetikoje, jam taip pat būsite alergiška.

 

 

Jei iritacinė – imuninė sistema bėrimų atsiradimui įtakos neturi. Jie atsiranda dėl tiesioginio dirginančio medžiagos poveikio jūsų odai. Iritacijos vystosi nedalyvaujant imuninei sistemai ir gali pasireikšti praktiškai kiekvienam žmogui. Ši reakcija daug dažnesnė, nei tikros alerginės reakcijos.

 

Jeigu pasitepus kosmetine priemone iš karto pajaučiamas dilgčiojimas ar niežėjimas, tai ne alergija, o tik jautrios odos reakcija į netinkamą produktą, kuri vadinama – iritacine reakcija.

 

Dažniausiai alergenui patekus ant odos simptomai sutinkami šie – perštėjimas ir niežėjimas, odos paraudimas, patinimas ir bėrimai tose vietose, kur naudojote kosmetiką, taip pat gali pradėti ašaroti akys, atsirasti tamsių ratilų. Tiesa, kartais alerginė reakcija gali pasirodyti ir ne iš karto, o tik ilgiau panaudojus dirginančią kosmetiką.

 

KOKIE YRA DAŽNIAUSIAI SUTINKAMI ALERGENAI?

  

Patys pavojingiausi alergenai yra konservantai, dažikliai, sintetiniai kvapai, biologiškai aktyvios ir balinamosios medžiagos, formaldehidinės dervos. Vienas pagrindinių kosmetinių alergenų yra kvapiosios medžiagos, kurios naudojamos beveik visose kosmetikos priemonėse. Jos gali sukelti ūmias ir lėtines alergines reakcijas.

 

Kita labai dažna alergijos priežastis yra kosmetikos priemonėse esantys konservantai, kurie apsaugo produktus nuo bakterijų ir grybelių. Konservantų yra beveik visuose šampūnuose, skystuose muiluose, dušo želėse, kremuose, lūpų ir plaukų dažuose, kvepaluose. Alerginių reakcijų gali atsirasti, jei kosmetikoje yra tų pačių medžiagų, kurias naudojate buityje ar kurių yra jūsų vartojamuose vaistuose.

 

SIŪLOME KELETĄ VERTINGŲ PATARIMŲ, PADĖSIANČIŲ ŽENGTI TEISINGĄ ŽINGSNĮ, RENKANTIS ODAI MAŽIAU PAVOJINGĄ PRODUKTĄ:

 

- Jei jau žinote, kas jums sukelia alergiją, prieš pirkdamos kosmetiką atidžiai perskaitykite ant produkto pakuotės rašomą sudėtį ir patikrinkite, kokių medžiagų yra tame produkte;

 

- Atlikite paprastą testą – užtepkite kosmetikos ant riešo vidinės pusės, už ausų, jei po 24 valandų nepasireikš alergijos simptomų, vadinasi, nerimauti nereikia;

 

- Labai dažnai keičiant kosmetiką, taip pat galima sulaukti alerginės reakcijos, todėl odos priežiūros rutinoje stenkitės išlaikyti pastovumą, atrasti odai jums tinkamiausias priemones;

 

- Jei naudojate daug skirtingų gamintojų kosmetikos (pavyzdžiui, veido priežiūrai), taip pat galite tikėtis alerginės reakcijos, nes neaišku kaip visiškai skirtingi gaminiai sureaguos vienas į kitą;

 

- Nepamirškite atkreipti dėmesį į kosmetikos galiojimo terminus ir niekada nepirkite nebegaliojančios prekės;

 

- Kaukių veidui taip pat niekada negalima laikyti ilgiau nei nurodyta naudojimo instrukcijoje. VISADA LAIKYKITĖS GAMINTOJO NAUDOJIMO NURODYMŲ!

 

- Jei nusprendėte pasinaudoti liaudiškomis priemonėmis ir gaminatės vaisių ar daržovių kaukes, nenaudokite tų produktų, kurie vartojami maistui jums sukelia alergiją.

 

KAIP ELGTIS SULAUKUS NEMALONIOS ODOS REAKCIJOS?

 

Pastebėjus pirmus alerginės reakcijos simptomus, pirmiausia reikia pašalinti jų atsiradimo priežastį, tai yra kosmetiką. NEPANIKUOTI. Po to galima išgerti vaistų nuo alergijos. Jei alergijos simptomas sloga, naudokite specialų purškalą, o jei suerzintos akys – lašus (prieš tai nepamirškite praplauti akių ramunėlių nuoviru).

 

Hipoalerginės (nesukeliančios alergijos) kosmetikos galite nusipirkti specializuotose parduotuvėse ar vaistinėse. Jei jums buvo pasireiškusi alerginė reakcija, reiktų kreiptis į gydytoją, kad sužinotumėte, kokiems ingredientams esate alergiška ir galėtumėte išvengti tokios reakcijos ateityje.

Ir svarbiausia: jei reakcija rimta – skubiai kreipkitės į specialistą. Specialistas turi būti gydytojas, o ne pardavėjas konsultantas.

Taigi, jeigu jūs turite alergiją daugumai kosmetikos priemonių, tai kelias į parduotuvę turi eiti per alergologo ir dermatologo kabinetus, nes problema slypi jūsų organizme, o ne visose kosmetikos priemones. Susiduriant su tokiais specifiniais odos poreikiais reiktų naudoti tik specializuotas priemones.

Paskelbta: Rgs 6, 2019
Paskelbta: BLOG'AS
Autorius: Aistė Ramanauskaitė

Palikti komentarą