Visa TIESA apie alkoholį randamą kosmetikoje. Ar reikia jo vengti?
Visa TIESA apie alkoholį randamą kosmetikoje. Ar reikia jo vengti?

Pastebėjome, kad mūsų klientės ne visada gerai supranta, kas yra alkoholis, kam jis reikalingas kosmetikoje ir kaip veikia mūsų odą ir plaukus. Todėl šiame įraše aptarsime dvi visiškai skirtingas alkoholių rūšis – riebiuosius alkoholius ir sausinančius alkoholius.

KAS APSKRITAI YRA ALKOHOLIS?

 

Alkoholis – organinis  angliavandenių junginys, turintis hidroksilo grupę (-OH). Pavyzdžiui, vitaminas E (Tokoferolis) yra alkoholis. Vynas, glicerinas, mentolis pagal savo cheminę sudėtį taip pat yra alkoholiai. Juos galime išskirti į dvi grupes.

 

1. SAUSINANTYS ALKOHOLIAI

Sausinantys alkoholiai greitai išgaruoja (kadangi jų cheminė grandinė trumpa, jie sunkiai limpa prie odos). Visi išgaunami iš etanolio – to pačio alkoholio, kuris yra naudojamas kaip pagrindinė medžiaga alkoholiniuose gėrimuose. Paprastai alkoholis fermentuojamas iš grūdų, bulvių, vaisių, uogų, tačiau gali būti sintetinamas, taip pat ir iš naftos produktų.

 

Šių alkoholių kosmetikoje patariame vengti! Produkto sudėtyje sausinantys alkoholiai rašomi taip: Alcohol, Ethanol, Alcohol denat,  Propanol, Ethyl alcohol, Isopropyl alcohol, Isopropanol.

Ypač reikėtų atkreipti dėmesį, kad jūsų pasirinkto kosmetikos produkto sudėtyje nebūtų isopropyl alcohol, nes jis labai pavojingas. Pastarasis alkoholis pagamintas naftos darinių pagrindu ir naudojamas pramoniniuose gaminiuose – gumose, acetone, antifrizuose.

 

 

KODĖL JIE NAUDOJAMI KOSMETIKOJE?

 

-Jie yra tirpikliai – padeda ištirpti vandenyje ar aliejuje netirpioms medžiagoms;

 

-Dėl antiseptinių savybiųdezinfekuoja odos paviršių esant pažeidimams, kurių metu gali atsirasti kraujo užkrėtimas – esant žaizdoms, operaciniams pjūviams ar kt.;

 

-Dėl savo konservavimo savybių (konservantai) – padeda kosmetikai ilgiau galioti.

 

KAIP JIE VEIKIA ODĄ?

Sausinantys alkoholiai turi savybę garuoti, yra lakūs. Garuodami nuo odos paviršiaus jie kartu garina ir vandens molekules, t.y. paskatina odos ir plauko paviršiaus sausėjimą, sukuria apgaulingą lengvumo ir neriebumo efektą. Kadangi jie yra agresyvios, dirginančios medžiagos – pažeidžia apsauginį odos ir plauko barjerą, ko pasekoje atsiranda odos pažaidos – mikroplyšiai, per kuriuos drėgmė dar intensyviau garuoja.

 

Ilgalaikėje perspektyvoje naudojant veido ir plaukų priežiūros priemones su sausinančiais alkoholiais jūs įgysite" odos dehidrataciją – būklę, kurios metu odai nuolat trūksta drėgmės, ir kurią atstatyti bus sunku, nes odos apsauginis barjeras taip pat bus pažeistas.  Taigi, turėsite dvigubą" problemą, kurią išspręsti prireiks laiko, kantrybės ir labai kokybiškų priemonių. Dėl tos pačios priežasties gausus alkoholio vartojimas galiausiai sukelia dehidrataciją ir jos nulemtus sveikatos sutrikimus.

 

 

2. RIEBIEJI ALKOHOLIAI

Riebieji alkoholiai yra didelės molekulės, kurios negaruoja nuo odos paviršiaus – jų konsistencija kreminė, aliejinė arba vaškinė. Riebieji alkoholiai laikomi netoksiškais, nealergizuojančiais. Dažniausiai jie išgaunami iš natūralių augalinių šaltinių, tokių kaip kokosai ar palmės.

 

Produkto sudėtyje riebieji alkoholiai rašomi taip: Cetyl alcohol, Cetearyl alcohol, Stearyl alcohol, Myristyl alcohol, Lauryl alcohol, Behenyl alcohol. Jie odai nesukelia pašalinių, neigiamų veiksnių.

 

KODĖL RIEBIEJI ALKOHOLIAI NAUDOJAMI KOSMETIKOJE?


-Jie veikia kaip surišikliai, tirštikliai;


-Tokie alkoholiai veikia kaip drėkikliai ir emulsikliai, sukurdami kreminę veido bei kūno kremų, šampūnų ir kondicionierių konsistenciją;


-Jie kosmetikos gaminyje sujungia aliejaus ir vandens dalis ir išlaiko gautą emulsiją stabilią.

 

KAIP JIE VEIKIA ODĄ?

Riebieji alkoholiai naudojami kaip drėkikliai ir kaip priemonė padėti odai, pažeistai cheminių priemonių, sudirgusiai, niežtinčiai, nudegusiai saulėje ar paveiktai švitinimo.
Taigi, ne visų alkoholių, esančių kosmetikos priemonėse, reikia vengti. Rekomenduojame atkreipti dėmesį į pasirinkto produkto sudėtį ir įsiminti riebiųjų – gerųjų alkoholių bei sausinančių – blogųjų pavadinimus, rašomus sudėtyje. Tokiu būdu lengvai pasirinksite tokį produktą, kuris nedirgins jūsų odos, padės jai jaustis komfortiškai. Primename, kad MANILLA produktuose naudojami tik riebieji alkoholiai.

Paskelbta: Rgs 6, 2019
Paskelbta: BLOG'AS
Autorius: Aistė Ramanauskaitė

Palikti komentarą