MITAS ar TIESA, kad ilgai naudojama ta pati kosmetika pasidaro vis mažiau efektyvi?
MITAS ar TIESA, kad ilgai naudojama ta pati kosmetika pasidaro vis mažiau efektyvi?

Moterys rūpindamosi savo oda dažnai skundžiasi, jog po kurio laiko priežiūros priemonė yra nebe tokia efektyvi, galbūt mažiau drėkina, nebeišsprendžia odos problemų ar netgi neigiamai veikia odos būklę. Tuomet škyla klausimas, kodėl tai vyksta ir ar tai tiesa?

1.     Oda laikui bėgant gali priprasti prie produkto. Tai ypač dažnai girdima frazė. Iš dalies tai gali būti tiesa – mūsų oda yra sudėtingas organas, kuris sugeba adaptuotis, tačiau tai gali būti ir puikus triukas padidinti naujų, į rinką išleistų produktų pardavimus, todėl vertėtų atkreipti dėmesį ir į kitas galimas priežastis, aptartas toliau, šiame bloge.

Svarbu pastebėti, kad kintant metų laikams reiktų šiek tiek keisti ir kosmetikos priemones. Natūralu, kad kremas, kuris puikiai tiko žiemos dieną, vasarą bus tikrai per sunkus. O taip pat, jei naudojamo hialurono serumo pagalba padėjote odai sumažinti dehidratacijos tikimybę, galbūt po pusės metų reiktų išbandyti serumą su labiau odos apsauginį paviršių stiprinančiais ingredientais, kaip dumblių ekstraktai, ksilitolio kompleksas.

2.    Kosmetikos veiksmingumas gali kisti. Per laiką produkto ingredientai gali prarasti tam tikras savybes, štai kodėl galiojimo data yra ypač svarbi. Prieš 2 metus pagamintas kremas greičiausiai bus mažiau veiksmingas nei tas, kuris yra šviežias. Laikymo sąlygos taip pat yra svarbus veiksnys. Kaip pavyzdys – vitaminas C, kuris veikiamas šviesos ar oro oksiduojasi, o keičiantis jo savybėms, keičiasi ir veiksmingumas.

Būtent todėl verta išbandyti natūralią kosmetiką, kurioje daug mažiau konservantų, todėl jos galiojimas apskritai yra trumpesnis – apie vienerius metus. Būtent tai lemia, kad natūralios kosmetikos gaminių partijos dažniau rotuojasi, o tai lemia, kad į jūsų rankas patenkanti kosmetika yra šviežesnė.

3.    Kosmetikos priemonės sąveikauja tarpusavyje. Atskiri gamintojų produktai garantuoja tam tikrą efektyvumo lygį, tačiau naudojant juos kartu su kitais- efektas gali būti visai ne toks kokio tikimės. Pavyzdžiui, ryte užsitepus drėkinamąjį kremą ir skystą pudrą, šie pradeda sąveikauti tarpusavyje ir skysta pudra gali sumažinti kremo ingredientų aktyvumą, bei atvirkščiai, o tai tiesiogiai daro įtaką produktų veiksmingumui. Renkantis kosmetiką visada prisiminkite patarlę: „šaukštas deguto ir statinę medaus sugadina“. Tad net viena jums netinkama priemonė, kaip kremas arba pudra, gali sukelti įspūdį, kad jums nepadeda kažkoks prausiklis ar tonikas, nors jie su tuo nėra susiję.

Todėl mes rekomenduojame atidžiai skaityti ne tik odos priežiūros priemonių sudėtis, bet ir makiažo. Jei renkatės, ir jaučiate, kad jums tinka natūralios sudėties odos priežiūra, rinkoje paieškokite ir panašiais principais gaminamų makiažo priemonių.

4.    Oda yra besivystantis ir besikeičiantis organas. Kaip ir žmogus, taip ir jo oda privalo prisitaikyti prie gyvenimo ritmo ir klimato, juk drėkinamojo kremo, kurio užtenka vasaros metu, nebūtinai pakaks žiemą. Odos būklei taip pat daro įtaką dietos, vartojami vaistiniai preparatai ar siaučiantys hormonai. Dėl neigiamų odos pokyčių mes kaltiname produktus, kurie nustojo veikti, nors problema gali slypėti tiek mūsų organizmo viduje, tiek ir išoriniuose veiksniuose.

Būtent todėl MANILLA kosmetikos asortimente rasite daugybę skirtingų linijų, kurios pritaikytos skirtingiems odos poreikiams. Taip pat aktyviai konsultuojame internetu, tad susiduriant su odos problemomis, ar odos pasikeitimais galite rašyti mums per Facebook, arba palikti užklausas per LIVE pokalbį www.manilla.lt

5.    Pasikeitęs suvokimas. Įtakos turi ir tai, kad prie geresnės odos būklės mes priprantame labai greitai. Panaudojus produktą pirmą kartą, poveikis jaučiamas akimirksniu, tačiau po mėnesio naudojimo priprantame prie odos komforto ir pagerėjusio atvaizdo veidrodyje. Pirmosiomis dienomis prieš ir po palyginimas yra akivaizdus, tačiau vėliau mūsų standartu tampa „naujoji oda“ ir tuomet atrodo, jog produktas nebeveikia.

Mes rekomenduotume su savo oda neeksperimentuoti pernelyg dažnai ir geriau apsistoti ties priemonėmis, kurios suteikia jūsų odai komfortą, negu nuolat kovoti su odos sudirgimu ir nepageidaujamomis reakcijomis. Tiesa ta, kad nuo įvairių odos pakitimų, kuriuos sukelia kosmetikos gaminiai, kenčia kas penkta moteris. Būtent todėl dažnai moterys galvoja, kad jų oda problematiška, perdėtai jautri, o ištiesų joms tereikia saugios, švelnios aplinkai bei odai kosmetikos.

Taigi, kai išgirsite kažką sakant: „Man patiko kremas, bet po ilgesnio naudojimo jis nustojo veikti“, žinokite, jog greičiausiai tereiktų šiek tiek labiau pasigilinti į odos poreikius arba pasidžiaugti tuo, kad oda jaučiasi komfortiškai.

Paskelbta: Rgp 29, 2019
Paskelbta: BLOG'AS
Autorius: Joana Paulevičiūtė

Palikti komentarą